Toyota Rav4

Vienas populiariausių Toyota visureigių, galbūt labiau tiktų vadinti miesto visureigiu ar krosoveriu. Nelabai didelis, tačiau jau aukšta prošvaisa, talpus, erdvus, pakankamai galingas ir, kaip tokio tipo automobiliams, dar ganėtinai ekonomiškas. Žinoma, visur lydi ir bendras Toyota bruožas – patikimumas. Rav4 daugelyje pasaulio rinkų yra vienintelis Toyota kompanijos siūlomas visureigis. Yra keturių ir dviejų varomų ratų modifikacijų.

Pirmosios kartos Rav4 automobiliai, koduojami kaip Rav4 XA10, gaminti ir surinkinėti Japonijoje 1995 – 2000 metais. Buvo pasiūlytos trijų ir penkių durų versijos, bei, pradžioje, tik benzininiai 2.0 litrų darbinio tūrio varikliai (pasiskolinti iš jau gaminamos Corollos bei Coronos). Automobilio modelis pirkėjams patiko iš karto, nors bėgant metams rasdavosi ir patobulinimų bei daugiau pasirinkimo galimybių – galingesni varikliai, naujesnis dizainas.1997 metais Rav4 išrinktas metų automobiliu.

Toyota Rav4 1999

Vos septynis 2002 metų mėnesius Jungtinėse Valstijose buvo pardavinėtas ir specialus Rav4 EV modelis – elektromobilis. Nikelio baterija leido nuvažiuoti iki 193 kilometrų, kas tais laikais buvo išties nemažai. Tačiau, sprendžiant iš trumpo gamybos ir pardavimo laikotarpio, modelis nepateisino japonų konstruktorių lūkesčių ir rinkoje neužsibuvo.

Antrosios kartos Toyota Rav4 modeliams pavadinime pridėjo XA20 užrašą. Jie gaminti 2000 – 2005 metais. Turbūt didžiausia modelių naujovė – du dyzeliniai 2.0 ir 2.4 litrų darbinio tūrio varikliai, leidę norintiems turėti ekonomiškesnius visureigius. Pardavime buvo ir du 1.8 ir 2.0 litrų benzininiai varikliai. Vėlgi buvo galima rinktis tarp trijų ir penkių durų bei dviejų ir keturių varomų ratų variantų. Automobilyje gerokai padaugėjo elektronikos ir komforto, buvo pasiūlytas sportinis variantas bei labiau bekelei skirtas keturių varomų ratų didesnio ratlankių skersmens variantas. Nuo 2004 metų modeliai dar patobulėjo – padidėjo saugumas, buvo pasiūlytas 2.4 litro benzininis variklis, Europos rinkai tiekiamas Rav4 pagaliau turėjo oro kondicionierius.

Toyota Rav4 2002

Antrosios kartos Rav4 visureigiai ypač sėkmingai pasirodė Australijoje, 2001 tapę geriausiai parduodamais visureigiais. Pagaliau Toyotai pavyko aplenkti ir amžinus savo priešininkus šioje kategorijoje – Honda CR-V visureigius. Sėkmingai Rav4 plito ir Europoje bei Jungtinėse valstijose. Įdomu tai, kad šios kartos Rav4 Amerikoje buvo vienas populiariausių modelių moterų vairuotojų tarpe.

Nuo 2005 iki 2012 metų gaminti trečiosios kartos Toyota Rav4 XA30 automobiliai. Toyota plėtėsi visame pasaulyje, tad šios kartos automobiliai jau buvo pradėti surinkinėti ne tik Japonijoje, bet ir Kinijoje (nuo 2009 metų, modeliai skirti Kinijos rinkai) bei Kanadoje (nuo 2008 metų). Buvo pasiūlyti net šeši benzininiai (nuo 2.0 iki 3.5 l darbinio tūrio) ir du dyzeliniai varikliai, taip pat atsirado galimybė pirkti Rav4 su šešiomis mechaninėmis pavaromis. Atsinaujino automobilių dizainas, dar padaugėjo elektronikos elementų, padidinusių komfortą, buvo gaminami du variantai – trumpesnis ir ilgesnis modeliai. Daugelyje pasaulio šalių pardavinėti tik keturių varomų ratų Rav4, nors Amerikoje bei Japonijoje buvo galima rinktis ir priekinių varomų ratų modifikaciją.

Toyota Rav4 2008

2009 metais atsirado ir visai modernių pasikeitimų – galimybė matyti galinį vaizdą monitoriuje, įmontuota navigacija, užvedimo mygtukas vietoj raktelio pasukimo. Pasaulis norėjo modernaus elektronikos žaismo, Toyota tą suteikė. Laimei, neliko palikti ant ledo ir paprastesnių automobilių šalininkai.

Nuo 2013 metų gaminami bei pardavinėjami ir ketvirtosios kartos Toyota Rav4 XA40 modeliai. Vėl ženkliai pasikeitė dizainas, buvo likta tik prie keturių cilindrų variklių, kurių ir darbinio tūrio pasirinkimų kol kas nėra daug. Kol kas todėl, kad šios kartos gamyba dar tik prasidėjo, iš japonų inžinierių galime tikėtis įvairių naujovių kiekvienais metais.

Toyota Rav4 2013

Šioje kartoje pasirodė ir pora prabangesnių modelių, puikiai išpuoselėtų dizainerių – tai Rav4 Adventure, kurio dėmesys sutelktas į bekelę (20 colių ratlankiai) bei Rav4 Premium, suteikiantis tikrai prabangaus automobilio įspūdį. Ne tik vaizdu, bet ir kaina.

Toyota Rav4 kuro (degalų) sąnaudos

Naujosios kartos Rav4 modeliai išties ekonomiški. Benzininiai varikliai, priklausomai nuo galingumo, sunaudoja vidutiniškai 7-7,5 litrų benzino 100 kilometrų. Dyzeliniai varikliai dar ekonomiškesni – jų vidutinės sąnaudos apie 5,5 – 7 litrai/100 km kelio. Senesni, antrosios (2000 – 2005 metų) bei trečiosios (2005-2012 metų) kartų  modeliai naudoja maždaug 1-2 litrais daugiau degalų. Žinoma, sportiniai variantai jau kita kalba. Kaip ir agresyvus vairavimas ar važiavimas bekele.