Toyota Corolla

Vidutinio dydžio, labai paplitęs, turbūt pats populiariausias Toyota modelis visame pasaulyje. Ir savo pozicijų jis neapleidžia jau daugelį metų. Šio modelio istorija prasideda dar 1966 metais, tačiau kaži ar matęs Lietuvos keliuose tokio amžiaus Toyota Corolla. Mūsų pažintis su šiuo modeliu greičiausiai prasideda prieš maždaug 20 metų, ir iškart nuo kokios šeštosios kartos Corolla modelių, gamintų 1987 – 1991 metais.

Toyota Corolla

Šiuo metu pardavinėjami jau vienuoliktosios kartos Toyota Corolla modeliai, gaminami nuo 2012 metų, o nuo 2013 jau paleisti ir į pasauline rinkas. Kasmet japonai parduoda kelis šimtus tūkstančius šių automobilių visame, didžiausia rinka vis dar yra Jungtinės Valstijos. Tiesa, 2007 metais Corolla atsisakė hečbeko versijos, tiksliau perdavė ją naujai išleistam Toyota Auris modeliui, taip išlikdama tik sedano modifikacijoje.

Šiuo metu gaminama Corolla yra tikrai erdvi, patogi, kaip ir galima buvo tikėtis – su dar labiau padidintu saugumu bei ekonomiškumu. Dizainas taip pat gerokai atsinaujinęs, tačiau matosi akivaizdūs panašumai ir į naujuosius Yaris ar Auris modelius.

Toyota Corolla

Toyota Corolla pardavinėjama su keturiais skirtingais varikliais, o naujoji Corolla kainuoja maždaug nuo 14 000 eurų. Siūlomi 1,33 litro darbinio tūrio benzininis variklis, du variantai (su mechanine ir nuolat kintančią pavarų dėžėmis) 1,6 litro benzininis bei 1,4 litro dyzeliniu varikliai. Automobilių galingumas svyruoja nuo 66 iki 97 kW. Natūralu, kad didelės galios iš Corollu nėra ko tikėtis, tačiau tokių galingumų tikrai pakanka patogiam vairavimui.

 

Toyota Corolla – kuro (degalų) sąnaudos

Naujausios kartos Toyota Corolla sunaudoja maždaug apie 6 litrus benzino 100 kilometrų kelio, arba 4 – 4,5 litro dyzelino. Tai vidutinės sąnaudos, nurodomos gamintojo, daugiau važinėjant mieste ar nevengiant agresyvesnio vairavimo, kuro sąnaudos neišvengiamai kokiu litru ar net dviem padidės.

Senesnės Toyota Corollos, dar vis gausios Lietuvos keliuose, sunaudoja vidutiniškai 1 litru kuro daugiau. Beje, devintosios ir dešimtosios kartų modeliai ko gero vis dar patys populiariausi Lietuvoje. Jie gaminti nuo 2000 iki 2012 metų.

Toyota Corolla

Toyota Corolla – atsiliepimai

Atsiliepimai iš automobilių savininkų apie įvairių metų gamybos Toyota Corolla modelį dažniausiai teigiami. Automobilis tikrai patikimas, genda, palyginus su kitais rinkoje populiariais automobiliai tikrai retai, tad išlaikymas jo pigus. Automobilis patogus, ypač naujesnių modelių – erdvus, taip pat tai tikrai ekonomiškas modelis ir kuro sąnaudų atžvilgiu.

Kaip ir vis dar daugeliui japoniškų automobilių, netyla priekaištai dėl prastokos garso izoliacijos. Neigiamai atsiliepiama ir apie trumpokas pavaras, tad tokiu automobiliu tolimos kelionės, pavyzdžiui Vokietijos greitkeliais dideliais greičiais, nebus labai malonios tiek jums, tiek technikai. Vis tik tai erdvus miesto automobilis tiems, kurie Yaryje jaučiasi per ankštai, bet į tolimas keliones susiruošia retokai.

Toyota Corolla Verso

Populiarėja mūsų keliuose ir gerokai erdvesnė Toyota Corolla Verso. Šis automobilis – neblogas pasirinkimas ieškantiems erdvaus, bet ir ne per didelio automobilio. Aukštas, patogus, bet vis dar ekonomiškas ir ne per ilgas manevravimui. Corolla Verso galime pelnytai vadinti kompaktišku vienatūriu, populiariu šeimų automobiliu.

Patogus šis automobilis ir tuo, jog, esant reikalui, jį lengva paversti septynviečiu. Jei gale yra kablys priekabai – Corolla Verso gali tapti ir nemažai krovinių gabenančiu automobiliu.

Toyota Corolla Verso

Populiariausi mūsų keliuose 2004 – 2009 metų automobiliai, tai yra trečiosios kartos. Išleidus šios kartos automobilius Europoje, jie gana greitai tapo patys populiariausi kompaktiniai minivenai ne vienoje Europos šalyje. Vėliau šis modelis buvo pavadintas tiesiog Toyota Verso, kurie gaminami ir iki šiol.