Toyota Prius

Toyota Prius – veržliai gražus, aerodinamiškas, bene populiariausias hibridinis (benzinas – elektra) automobilis tarp ieškančių kokybės ir patogumo. Prius ir pirmasis pasaulyje hibridinis automobilis, gaminamas serijiniu būdu. Jo startas Japonijoje įvyko dar 1997 metais, o pradėtas eksportuoti į visą pasaulį 2000 metais, na o 2014 metais visame pasaulyje šio modelio buvo parduota beveik 250 000 vienetų.

Dabar šis automobilis ypač mėgstamas dėl ekonomiškumo (naudoja vos apie 4 litrus benzino kamščiuose) ir aukštos Toyota kokybės. Ne kartą įvairiose šalyse Prius buvo išrinktas ir kaip vienas švariausių automobilių rinkoje. 2005 metais Toyota Prius išrinktas ir Europos metų automobiliu.

Nuo 2011 metų gaminama daugiau Prius modifikacijų. Pradžiai – tai Toyota Prius C, pamažintas hečbekas, bei Toyota Prius V – pailgintas automobilis tiems, kam reikia daugiau erdvės. Nuo 2012 metų gaminamas ir dar ekonomiškesnis, galingesnę pakraunamą elektros bateriją turintis Toyota Prius Plug-in Hybrid modelis (sutrumpintai vadinamas Prius PHV), leidžiantis važiuoti elektra ir daug didesniais greičiais nei su standartiniu Toyota Prius hibridu.

Toyota Prius 1999

Pirmosios kartos Toyota Prius automobiliai gaminti tik iki 2003 metų, tad ir mūsų keliuose dabar žymiai daugiau yra antrosios kartos modelių, kurie buvo gaminti 2003-2009 metais. Antroje kartoje jau gerokai pasikeitė automobilio dizainas, jis pasidarė žymiai erdvesnis, išvaizda modernesnė, ženkliai pagerėjo ir aerodinaminės savybės. Nuo 2005 metų dalis Prius automobilių pradėti surinkinėti ir Kinijoje.

2003-2009 modeliuose naudojamas 1.5 litro hibridinis variklis. Tais laikais naujų automobilių baterijos japonai suteikdavo 8 metų arba 160 000 kilometrų garantiją. Baterijai pasenus, reikia ją keisti, o tas tikrai nėra pigu.

Trečiosios kartos Toyota Prius automobiliai gaminti 2009 – 2015 metais. Automobiliai tapo dar labiau aerodinamiški, ekonomiškesni, nors į juos ir pradėti montuoti galingesni 1.8 litro darbinio tūrio hibridiniai varikliai (73 kW, kartu su elektriniu varikliu – 100 kW galingumo). Galingesnis variklis leido sumažinti benzino sąnaudas važiuojant didesniais greičiais – ne visada juk tik kamščiuose stumdytis tenka.

Toyota Prius 2008

Toyota Prius kuro (degalų) sąnaudos

Populiariausi Lietuvoje, antrosios kartos (2003-2009 metų) Toyota Prius modeliai vidutiniškai naudoja 5 litrus benzino šimtui kilometrų kelio. Degalų sąnaudos priklauso nuo važiavimo greičio proporcijų, tai yra kiek laiko važinėsite naudodami benziną, o kiek pasitelksite elektrą. Tačiau drąsiai galima orientuotis į penkis litrus šimtui kilometrų.

Naujesni, nuo 2009 metų gaminami Prius naudoja apie 4,8 litrus benzino šimtui kilometrų. Čia gan išsiskiria mažesni C (apie 4,6 l/100 km) ir erdvesni V (apie 5,5 l/100 km) modifikacijų automobiliai. Prius PHV automobilis, kurį papildomai galite pasikrauti elektra, naudos vos 2,5 l benzino. Tačiau jo sąnaudos užmiestyje, naudojant pagrinde benziną vis tiek sieks apie 4,7 l/100 km.

Toyota Prius – atsiliepimai

Šių automobilių turėtojų atsiliepimai daugeliu atveju tik teigiami. Toyota tęsia tradiciją išlaikyti aukštą automobilių kokybę, tad ir Prius remontai, palyginus su daugelio kitų rinkoje esančiu modelių automobilių yra tikrai reti. Automobilis patikimas, jo eksploatacija pigi, nėra brangios ir detalės. Nieks nenusivilia šių automobilių ekonomiškumu ir kuro sąnaudų atžvilgiu. Automobilis pakankamai erdvus, ypač turint omenyje Toyota Prius V modikaciją.

Toyota Prius 2015

Žinoma, hibridinio automobilio minusas tas, jog kartais tenka keisti bateriją. Gamintojai teikia garantiją apie 160 000 kilometrų, tad galima realų keitimą turbūt galime skaičiuoti kas 200 000 kilometrų. Standartinė baterija antros kartos Prius modeliui kainuoja apie porą tūkstančių eurų. Žinoma, brangenis ir pats automoblis, palyginus su kitais nehibridiniais (ar kitų, mažiau patikimų gamintojų hibridiniais) automobiliais. Tad reikia pasiskaičiuoti, ar automobilis tikrai atsipirks, jei pagrindinis jūsų kriterijus – jo ekonomiškumas.

Ne visiems patinka ir Prius išvaizdą, tačiau čia jau – skonio reikalas. Taip reiktų atsižvelgti ir į vietą, vis tik šis automobilis neskirtas vežioti daug krovinio. Nėra jis ir labai galingas, tad susėdus penkiese įsibėgėjimas bei stačios įkalnės pareikalaus šiek tiek daugiau kantrybės nei galingesnių modelių automobiliai.