Toyota Avensis

Garsiųjų liaudiškųjų Passat‘ų pagrindinis konkurentas. Bent jau taip skelbia patys gamintojai Europos lygmeniu. Lietuvoje, kaip ir galima tikėtis, Avensis modelio kaina ir neva brangios dalys neleidžia jam išstumti iš rinkos garsiojo tautovežio. Vis tik tai vis labiau populiarėjantis automobilis, kuriuos renkasi šeimos su vaikais, mėgstantys ar turintys keliauti didesnius atstumus, ar tie, kuriems ne taip jau ir retai tenka pasikrauti daugiau daiktų, nei leistų eilinis miesto automobiliukas.

Avensis – populiarus, patikimas viduriniosios klasės automobilis. Nors priimta manyti, kad Toyota – japoniški automobiliai, būna ir išlygų. Taip, Avensis japoniškas, tačiau gamykla yra Jungtinėje Karalystėje. Tik dar gerokai erdvesnis Avensis variantas, pavadintas Avensis Verso, yra surinkinėjamas savo tėvynėje – Japonijoje. Automobilis gaminamas jau nuo 1997 metų, per tą laiką pasikerti trys automobilių kartos. Lietuvoje dar vis rieda nemažai pirmosios kartos šių automobilių, gamintų ir pardavinėtų iki 2003 metų. Šiuo metu vis daugėja antrosios kartos, Toyota avensis automobilių, gamintų 2003-2009 metais.

Avensis pasaulyje populiaresnis hečbeko (tiesa, nuo 2009 metų penkiadurio hečbeko Avensis tarpe nebėra) ir sedano kėbulo tipų, nors Lietuvoje dažniau matome didesnius – universalo tipo (wagon) Avensis modelius.

Pirmosios kartos Toyota Avensis modeliai gaminti iki 2003 metų. Šio modelio atsiradimas Japonų kompanijoje buvo daugiau marketinginis triukas – Avensis pakeitė iki tol buvusius Toyota Carina bei Toyota Carina modelius. Taip sakant, gamintojai taikė į tą pačią nišą, to pačio dydžio automobilius, tačiau nauju pavadinimu, atnaujintu dizainu bei, kaip galima tikėtis, pažangesnėmis technologijomis. Šis žingsnis pasiteisino – Avensis vardas Europai labai tiko, techniniai duomenys, dizainas bei patikimumas taip pat rinko pliusus, ir modelis tapo labai populiarus. Vardas „avensis“ verčiamas maždaug kaip „pažengęs“, „patobulėjęs“, „geresnis“. Ne veltui, vos pasirodęs šis modelis, kasmėt ėmė riekti vis didesnę rinkos dalį.

Toyota Avensis 1998

Antrosios kartos Toyota Avensis automobiliai – dažniausi mūsų keliuose iš trijų šio modelio generacijų. Iš pirmosios serijos išliko 1,6, 1,8 ir 2,0 litrų benzininiai varikliai, 2,0 litro turbodyzelinis variklis, naujoji karta atsinešė dar ir galingesnį 2,4 litrų tūrio, keturių cilindrų benzininį variklį iš Camry modelio. Žinoma, kartų kaitoje ženkliai išsiskyrė automobilių dizainas (vėlgi, kurtas Prancūzijoje, pasitelkiant vietinius dizainerius), aerodinaminės savybės, komfortas bei ekonomiškumas. Didelį dėmesį japonų inžinieriai skiria ir automobilių saugumui, Avensis – ne išimtis. Antrosios kartos avensis modeliai pradėti eksportuoti ir į savo neva tėvynę Japoniją – pirmoji karta buvo pardavinėjama kitose pasaulio dalyse.

2004 metais Avensis metų automobilio rinkimuose užėmė ketvirtąją vietą, du kartus (2004 ir 2005 metais) buvo pripažintas geriausių šeimos automobiliu. Šis modelis Europoje gavo ir aukščiausią saugumo įvertinimą.

Toyota Avensis 2005

Bėgant metams, antrosios kartos avensiai taip pat šiek tiek keitėsi bei tobulėjo – buvo variklių, dizaino patobulinimų, posūkio signalų montavimo veidrodėliuose atsiradimas, garso sistemų gerinimas ir panašiai. Tačiau, pribrendus rimtesniems pokyčiams, 2009 metais Toyotos vadovybė nusprendė paleisti trečiąją Toyota Avensis kartą.

Trečioji karta žengė dar žingsnį didesnį komfortą, erdvumą, tačiau stengėsi išlaikyti ir modelio sportiškumą. Nebeliko hečbeko – trečiojoje Avensis kartoje galima rinktis iš sedanų ir tikrai erdvių universalų. Šios kartos automobiliai vėlgi skynė laurus saugumo komisijose (standartinėje komplektacijoje yra net 7 oro pagalvės).

Šioje generacijoje – iš karto daugiau dyzelinių automobilių variantų, taip pat trys – 1,6, 1,8 ir 2,0 litrų benzininiai varikliai. Visi varikliai galimi su šešiomis pavaromis, kas leidžia taupyti kurą važinėjant didesniais greičiais ilgus atstumus.

Toyota Avensis 2009

Toyota avensis verso

Didesnių automobilių mėgėjams, nuo 2001 metų Toyota pasiūlė ir dar didesnį variantą – Avensis Verso modifikaciją. Tai ženkliai aukštesnis automobilis, pritaikytas vairuotojui ir šešiems keleiviams bei leidžiantis sukrauti nemažai daiktų į erdvią bagažinę. Šiai modifikacijai nenaudoti silpniausiai Avensis varikliai – tai natūralu. Automobilis sunaudoja šiek tiek daugiau degalų nei analogiški mažesnių kėbulo tipų modeliai, tačiau yra vis dar labai ekonomiški. Kokybė bei patikimumas taip pat niekur nedingsta. Žodžiu Avensis Verso pasiūlytas tiems, kuriems norisi dar daugiau erdvės nei siūlo Avensis Wagon kėbulo tipas.

Toyota Avensis – atsiliepimai

Atsiliepimai iš Avensis turėtojų apie šį modelį dažniausiai yra teigiami. Automobilis patogus, erdvus, malonus vairuoti, tikrai patikimas – apsilankymai autoservisuose tikrai retesni nei panašaus amžiaus bei klasės kitų markių automobilių. Giriamas ir šių automobilių ekonomiškumas kuro sąnaudų atžvilgiu.

Nors japonams pavyksta gaminti tikrai aukštos kokybės automobilius, kurių savininkams rečiau tenka lankytis autoservisuose, bet kova su triukšmu sekasi sunkiau. Mėgstantys didesnį komfortą važiuojant greitai arba tiesiog greitai bėgėjantis, sako, jog net naujųjų Avensis garso izoliacija tikrai nėra pavyzdinė. Jei, arba kai tenka remontuoti Avensis automobilį, kaip ir daugumą kitų Toyota modelių, tenka sumokėti kiek daugiau nei vidutinė tokio pobūdžio remontų kaina.

Kuro (degalų) sąnaudos

Toyota pasižymi ekonomiškais automobiliais visose klasėse. Avensis – ne išimtis. Naujesnių modelių benzininiai varikliai “valgo” vidutiniškai 7-8 litrus kuro 100 km kelio, senesnieji šiek tiek daugiau. Dyzeliniai varikliai atitinkamai maždaug 1-2 litro mažiau. Tikrai taip, naujieji Avensis modeliai (dyzeliniai) sutelpa net į 5 litrų/100 km ribas.

Reklama: Darbai Alytuje