↑ Return to Daugiau

Toyota Aygo

Toyota Aygo – bendras Toyota, Citroen ir Peugeot kūrinys. Didieji koncernai nusprendė kartu kurti mažą miesto automobilį, taip pasidalinant su kūrimu susijosiomis išlaidomis. Atrodo, jog bendradarbiavimas pavyko – pasaulyje jau nuo 2005 važinėja mažasis Toyota Aygo, taip turintis ir Citroen C1 ir Peugeot 107 vardus.

Automobiliai surinkinėjami Čekijoje esančioje gamykloje. Tarpusavyje trim vardais vadinami modeliai skiriasi labai nedaug – ženkliukais, logotipais bei šiek tiek vidaus įranga. Toyota Aygo automobilis bandymuose gavo aukštą saugumą įvertinimą – 4 žvaigždutes iš penkių galimų.

Toyota Aygo

Toyota Aygo pardavinėjamas kaip trijų arba penkių durų hečbekas. Galima rinktis iš dviejų variklių – 1,0 litro darbinio tūrio benzininio, pasiekiančio maždaug 51 kW galios, bei 1,4 litro darbinio tūrio dyzelinio variklio, kurio nurodoma galia – 40 kW.

2014 metais Toyota atnaujino Aygo modelį – pasirodė antrosios kartos automobiliai. Turbūt daugiausiai dėmesio buvo skirta dizainui, automobilis šiek tiek pailgėjo. Atsinaujino ir Peugeot, netgi pakeitė pavadinimą į Peugeot 108, tuo tarpu Citroene stovykloje liko tas pats C1 pavadinimas.

Naujas Toyota Aygo automobilis Lietuoje kainuoja nuo kiek daugiau nei 10 000 eurų. Priklausomai nuo komplektacijos, ši kaina gali pakilti dar maždaug 3 – 3,5 tūkstančiais eurų.

Nežinia rimtai ar juokais, bet 2008 metais Toyota pristatė ir, galima sakyti, sportinį Aygo variantą, pavadintą Toyota Aygo Crazy. Į šį lengvą, mažą automobiliuką sumontavo Celica ir MT2 modeliuose naudojamą 1,8 litro darbinio tūrio benzininį variklį. Toks automobilis, anot gamintoju, siekia net 147 kW galią, o iki 100 km/h įsibėgėja per 5,75 sekundės. Štai tau ir miesto mažylis!

Toyota Aygo Crazy

Tiesa, šis modelis plačiai rinkoje nepardavinėjamas, netgi kažin ar jį iš viso yra kas nors pirkęs. Nors Toyota sako, kad pagal specialų užsakymą šį modelį gali pagaminti, tiesa, tai kainuotų kiek daugiau nei 100 000 eurų.

Toyota Aygo kuro (degalų) sąnaudos

Šis modelis kurtas kaip miesto ekonomiškas automobilis, su silpnais varikliais, kurie puikiai tinka sukiotis mieste, tačiau važiuoti autostradomis dideliais greičiais paprasčiausiai nepritaikyti. Toyota Aygo išties ekonomiškas modelis – automobilis su benzininiu varikliu sunaudoja maždaug 4,5 litro kuro 100 kilometrų kelio, tuo tarpu dyzelinis – vos kiek daugiau nei 4 litrus dyzelio. Važinėjant vien mieste ar didesniais greičiais šios sąnaudos auga, tačiau ramiai važiuojant galima jas netgi sumažinti.

Toyota Aygo – atsiliepimai

Atsiliepimai apie šį automobilį ganėtinai lengvai nuspėjami – tai puikus miesto automobilis. Lengvas, greit pajudantis iš vietos, manevringas, ekonomiškas, ganėtinai patogus, ir, turbūt svarbiausia, tikrai patikimas. Automobilis paprastas, tad labai ir gesti nėra kam, bet to, Toyota vis tik stengiasi palaikyti kokybiško gamintojo įvaizdį.

Toyota Aygo

Tačiau automobilio problemos atsiveria išvažiavus iš miesto. Varikliai per silpni važiuoti didesniais greičiais, jau virš 100 km/h ženkliai auga degalų sąnaudos. Prastoka garso izoliacija – vis tik norėta padaryti pigų miesto automobilį, tad į tokius dalykus per daug dėmesio nekreipta. Automobilis išties mažas, tad kai reiks gabenti daugiau daiktų, patogu tikrai nebus (jei išvis pavyks sutalpinti viską, ką norėtumėte).

Reklama: it ūkio priežiūra