Toyota Yaris

Toyota Yaris – mažas, patikimas, ekonomiškas miesto automobiliukas, plačiai paplitęs tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje. Šį automobilį renkasi tie, kuriems nereikia važinėti didelių atstumų, nereikia vežioti daug krovinių, tie, kurie mėgsta manevringumą bei vengia autoservisų. Ir iš tiesų – Toyota Yaris laikomas vienu patikimiausių iš mažųjų miesto automobilių. Norintiems didesnės erdvės Toyota kompanija pasiūlė ir paaukštintu galu Yaris Verso modifikaciją, praktišką, tačiau dizainerių kiek išjuokiamą.

Toyota Yaris modelis automobilių rinkoje nuo 1999 metų (pradėtas gaminti 1998 metais). Pirmosios kartos automobiliai buvo gaminti iki 2005, būtent tokių Yari’ų šiuo metu daugiausia Lietuvos keliuose. Kitose, ne Europos rinkose tas pats modelis taip pat vadintas “Echo” vardu, pačioje tėvynėje Japonijoje – “Vitz”. Kitose pasaulio dalyje yra netgi sedano tipo Yari’ų, važinėjančių kitais vardais. Per kelis gamybos metus buvo kelis kartus pasiūlytos naujos modifikacijos, pavyzdžiui 1,4 litro dyzelinis variklis.  Pirmosios kartos Yaris 2000 metais buvo išrinktas Europos metų aumobiliu.

Toyota Yaris 1999-2005
Antrosios kartos Toyota Yaris buvo gaminamas 2005-2010 metais. Šį kartą japonai pasitelkė ir Europos dizainerius, automobilių išvaizdą tapo šiuolaikiškesnė, labiau aureodinamiška. 1.0 litro benzininiame variklyje atsisakyta vieno cilindro (liko trys vietoj keturių), tuo tarpu 1,3 litro  benzininis bei 1,4 litro dyzelinis varikliai buvo apdovanoti papildoma galia. Automobilyje su dyzeliniu varikliu pasiūlyta ir 6 pavarų mechaninė pavarų dėžė, leidusi ekonomiškiau keliauti didesnius atstumus didesniais greičiais. Taip pat šioje kartoje sumontuotos net devynios oro pagalvės, padėjusios užsitikrinti aukštą modelio saugumo įvertinimą tiek Europoje, tiek ir Jungtinėse Valstijose.

Toyota Yaris 2005-2010
Trečioji karta, gaminama nuo 2010 metų dar iki dabar, vėl gi atnaujino automobilio dizainą, pateikė daugiau galimų variklio modifikacijų. Nuo 2012 metų ir  hibridinis variklis, naudojantis vidutiniškai vos 3,5 litro benzino šimtui kilometrų. Automobilis įvertintas aukščiausiu saugumo balu pagal Europos standartus.

Toyta Yaris nuo 2010
Beje, jau nuo 2002 metų Toyota kompanija atidarė savo gamybos linijas įvairiose pasaulio vietose. Reikėtų nesistebėti, kad net šios kompanijos automobiliai surinkinėjami netgi Kinijoje (taip pat Indonezijoje, Taivane, Prancūzijoje, Tailande)… Tačiau japonų kokybės kontrolė sugeba užtikrinti automobilio patikimumą. Surinkimo perkėlimas į kitas šalis leido atpiginti šį modelį. Šiuo metu naujas standartinės komplektacijos Yaris kaina jau neišsišoka iš kitų panašios kategorijos miesto automobilių.

Na o taip atrodo 2015 metų laidos Yaris, savo išvaizdą nei kiek nebeprimenantis kuklaus miesto automobiliuko.

Toyota Yaris 2015

Toyota Yaris – atsiliepimai

Atsiliepimai apie šį automobilį tiek Lietuvoje, tiek ir kitur pasaulyje gana panašūs. Daugelis įvardija šį automobilį kaip patikimą, patogų, manevringą ir ekonomišką; žodžiu – tikrai praktišką. Yaris yra gana aukštas, erdvus, vairuotojo ir keleivių sėdynės ergonomiškos, tad ne taip vargina net ilgose kelionėse kaip nemaža dalis net didesnių sedanų ar hečbekų. Yaris iš tikrųjų retai remontuojamas, palyginus su kitais panašios klasės automobiliais. Pagrindiniai minusai – prastoka garso izoliacija, kas pasijaučia važiuojant didesniu greičiu. Didesniems greičiams, lenkimams bei šiaip greitesniam įsibėgėjimui trukdo ir silpnoki varikliai. Jau prie 110 km/h jaučiasi gerokai padidėjęs triukšmo lygis, prie 120 km/h ir sparčiai didėjančios degalų sąnaudos.Tačiau universalumo nėra ko tikėtis – perkant miesto automobilį, nereikalaukime iš jo gero kelioninio automobilio savybių.

Degalų (kuro) sąnaudos

Vidutinės degalų sąnaudos 1.0 – 1.3 litrų benzininių Yarių, tiek pirmos, tiek ir antros kartos yra maždaug 5,5 – 6 litrai/100 km. Naujieji modeliai, gaminami nuo 2005 metų, dar ekonomiškesni – naudoja vidutiniškai 5 litrus benzino. Dyzelinių variklių kuro sąnaudos būna maždaug 3,5 l/100 km, panašiai galima tikėtis ir iš naujojo hibridinio Yario.

Toyota Yaris Verso

Toyota pasiūlė ir įdomia versiją – Yaris Verso modelio. Gaminamas standartinio Yario bazėje, šis automobilis turi gerokai erdvesnį vidų, kuriame jau galima ir nemažai krovinio susikrauti (turint omenyje, kad tai visgi lengvasis automobilis). Yaris Verso pasižymi labai panašiomis kaip ir  standartinis Yaris modelis savybėmis – automobilis praktiškas, patikimas, ekonomiškas. Žinoma, šis automobilis naudoja daugiau kuro, jame nėra numatytas silpniausias – 1.0 litro variklis. Yaris Verso dažniausiai įvardijamas minusas – tai dizainas, neretai siejamas su garsiąją Fiat Multipla. Tačiau kam reikia nedidelio, bet erdvaus, ekonomiško bei patikimumo automobilio, šis variantas – išties geras pasirinkimas.

Toyota Yaris Verso