Toyota Auris – vidutinio dydžio automobilis, nemėgstantiems mažų miesto automobiliukų kaip Yaris, bet ir nenorintys po miestą sukiotis su universalu. Viduje erdvus, patogus, išvaizdaus dizaino automobilis tampa vis populiaresniu savo kategorijoje. Auris pasaulio publikai pristatytas 2006 metais, siekiant užimti nišą tarp žmonių, ieškančių šio to didesnio nei klasikinė Toyota Corolla. Europoje Auris pradėtas pardavinėti su mintimi pakeisti Corollos hečbeko versiją. Ko gero galime pripažinti, kad tai – sėkmingas Toyota žingsnis.
Pirmosios kartos Toyota Auris gaminti 2006-2012 metais, Europoje pradėti pardavinėti 2007 metų pradžioje. Kadangi šis modelis buvo kaip Corollos tęsinys, jis perėmė ir jos variklius. Kita vertus, beveik kas metus ar du japonai pasiūlydavo vis naujų variklių, tad pasirinkimas čia išties nemažas.
Europoje pardavinėti pirmosios kartos Auris su 1.33, 1.4, 1.6 ir 1.8 litro darbinio tūrio benzininiais varikliais bei 1.4, 2.0 ir 2.2 litrų tūrio dyzeliniais varikliais. Dauguma šių modifikacijų siūloma su šešiomis pavaromis, tik prie silpnesnių variklių komplektuotos pavarų dėžės su penkiomis pavaromis.
Beje, nuo 2010 metų gaminami ir hibriniai Auris modeliai, kurie variklius tiesiog pasiskolinę iš gerokai populiaresnio Toyota Prius hibrido.
Nuo 2012 metų japonai į pasaulio rinkas (Europoje nuo 2013 metų) paleido antrosios kartos Auris modelius, kurie gaminami ir pardavinėjami iki šiol. Kaip ir galima tikėtis, gerokai atsinaujino automobilių dizainas, pagerėjo aerodinaminės savybės, automobilis šiek tiek pažemėjo.
Tuo pačiu buvo paleistas ir pailgintas Auris variantas, jau priskirtinas prie universalo kėbulo tipo. Nebeliko trijų durų varianto – matyt buvo nuspręsta, kad automobilis turi būti tikrai patogus ir net gale sėdintiems keleiviams nevalia laipioti per priekines duris.
Nuo 2012 metų gaminamuose Auris modeliuose montuojami 1.2, 1.33, 1.5, 1.6 ir 1.8 litro benzininiai varikliai, 1.4 litro dyzelinis variklis bei 1.8 litro hibridinis variklis. Galime pastebėti, kad buvo atsisakyta nemažai dyzelinių variklių variantų. Taip pat pirkėjams pasiūlyti automobiliai su automatinėmis pavarų dėžėmis.
Toyota Auris – atsiliepimai
Lietuvoje gerokai labiau paplitę pirmosios kartos, 2006-2012 metų Auris modeliai, tad apie juos daugiausiai ir kalbama. Toyota kokybė bei patikimumas nenuvilia, automobilis aukštas, patogus salonas – tiek dėl erdvės, tiek dėl pločio (ypač gale sėdint trise), tiek ir dėl gan aukšto sėdėjimo. Auris giriamas ir dėl geros garso izoliacijos, kas senesnėms Toyotoms nėra labai būdingas reiškinys. Na, vis tik japonai tobulėja. Toyota Auris įvardijamas ir kaip manevringas automobilis, tad sukiotis su juo po miestą nebus jokių keblumų.
Auris kiek nuvilia kai kuriomis salono apdailos detalėmis, panelėmis, net sėdynėmis. Čia nenaudotos aukščiausios kokybės medžiagos, kad automobilis galėtų kaina konkuruoti su kitais gamintojais, tad patvarumo kiek trūksta. Kalbama, jog sėdynės gana lengvai tepasi, plastmasinės dalys braižosi. Tad, jei jūsų prioritetas grožis – teks elgtis atsargiai. O galima tiesiog džiaugtis patogiu, patikimu automobiliu, nekreipiant dėmesio į smulkius pasibraižymas ar į „pigią“ salono išvaizdą.
Toyota Auris – degalų (kuro) sąnaudos
Pagal kuro sąnaudas Auris niekuo neišsiskiria iš savo konkurentų. Vis tik šis automobilis – jau ne miesto mažylis, tad vidutiniškai mūsų klimato sąlygomis reikalauja apie 7 litro benzino arba 6 litrų dyzelio šimtui kilometrų. Naujosios kartos silpnesni benzininiai varikliai reikalauja mažiau, maždaug 6 litrų kuro šimtui kilometrų kelio, o štai 1.4 litro dyzeliniam varikliui turėtų pakakti ir 3,5 litro dyzelio. Važiuojant ramiai, žinoma.
Žinoma, čia išsiskiria hibridinis Auris – vidutinės benzino sąnaudos šimtui kilometrų kelio yra apie 3,7-4 litrai. O tai – jau išties ekonomiškas variantas.
Reklama: Implantacija