↑ Return to Daugiau

Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser – solidus visureigis, varomas visais keturiais ratais, plačiai naudojamas tiek bekelėje, tiek ir mieste. Tai ilgiausiai gaminamas Toyota modelis, kurio pirmieji egzemplioriai pasirodė dar 1951 metais. Šiuo metu tai tvirtai rinkoje stovintis tokios klasės automobilis, pardavinėjamas beveik visame pasaulyje.

Pirmus kelis dešimtmečius Land Cruiser buvo labiau orientuotas į bekelę, modelis plačiai naudotas įvairių šalių kariuomenių. Iš Holivudo filmų neblogai pažįstama bestogė Toyota, Brazilijoje pardavinėta Bandeirante vardu – taip pat dali Land Cruiser istorijos.

Toyota Land Cruiser

Maždaug nuo 1975 japonai labiau atsigręžė ir į civilius, J50 linija buvo labiau orientuota į komfortišką važiavimą. Vis tik automobiliai dar dažniausiai buvo perkami prastesniems keliams, kur reikia ne tik Toyotos patikimumo, bet ir gero pravažumo. J60 (1980 – 1989) ir J80 (1990 – 1997) serijos jau plačiai naudotos ir kaip didelis, erdvus, bet ir galingas šeimos automobilis. Kai kurios modifikacijos turėjo net iki 8 sėdimų vietų.

Kur kas geriau pažįstama Toyota Land Cruiser J100 serija, gaminta 1998 – 2007 metais ir vis dar dažnai sutinkama mūsų keliuose. Dažnai tiek, kiek apskritai tokio tipo automobilių yra Lietuvoje. Šios serijos modeliuose – gana nemažai modifikacijų, kurios kisdavo ir bėgant metams, ir priklausomai nuo rinkos, kuriose buvo pardavinėjami šie automobiliai. Europos rinkai buvo skirti dviejų variklio tipų Toyota Land Cruiser J100 modeliai. Tai 4,7 litrų darbinio tūrio benzininis (UZJ100) bei 4,2 litrų darbinio tūrio turbo dyzelinis (HDJ100) varikliai. Žinoma, Europos, tame tarpe ir Lietuvos, keliais važinėjasi ir kitokių modifikacijų Land Cruiser automobiliai, atkeliavę iš kitų rinkų, turbūt dažniausiai – iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Šios kartos šis visureigis taip pat pardavinėjamas ir kaip Lexus LX 470.

Nuo 2007 metų gaminami dabartiniai Land Cruiser J200 (V8) modeliai. Šie automobiliai jau gerokai patobulėję komforto srityje, yra ir erdvių septynviečių, ir kuklesnių tridurių versijų. Tai prabangus, erdvus, patikimas automobilis, puikiai tinkamas ir bekelei, ir komfortiškam važiavimui miesto keliais. Yra galimybė nustatyti kelio dangos, kuria važiuojate, tipą, pagal tai reguliuojamas sukibimas, sumažėja degalų sąnaudos. Po šiuo modeliu slepiasi ir Lexus LX570.

Toyota Land Cruiser

Šiuo metu Europoje siūlomi 4,0 litrų darbinio tūrio benzininiais varikliais apginkluoti Land Cruiser modeliai arba 2,8 – 4,0 litrų dyzeliniai automobiliai. Dyzeliniai automobiliai netgi laužo tokio didelio visureigio kaip neekonomiško stereotipus – vidutinės degalų sąnaudos siekia apie 7,5 litro šimtui kilometrų. Dyzelinius automobilius galima rinktis su mechanine arba automatine pavarų dėžę, tuo tarpu benzininiai parduodami tik su automatine pavarų dėžę.

Toyota Land Cruiser – atsiliepimai

Šis modelis jo vairuotojų vienbalsiai nurodomas kaip patikimas, puikiai tinkantis bekelei (nebent ilgis gali trukdyti sukiotis tarp medžių), komfortiškas automobilis. Automobiliai galingi, bet ir minkštų pakabų, tad važiuoti jais tikrai malonu.

Turbūt pagrindinis Toyota Land Cruiser minusas – tai gana nemaža kaina. Tiek pačio automobilio, tiek ir atsarginių dalių. Pakloti tenka ir už kurą, nors palyginus su kitais panašaus pobūdžio visureigiais – ne taip ir daug. Vis tik kokybė kainuoja.

Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser – kuro (degalų) sąnaudos

Naujieji Land Cruiser modeliai su dyzeliniais varikliais ne tokie ir  neekonomiški – vidutinės degalų sąnaudos siekia apie 7,5 litro. Žinoma, kalba eina apie miestą bei užmiestį, bekelėje nesunku sudeginti ir kelis kartus daugiau dyzelio. Benzininiai varikliai reikalauja apie 11 litrų kuro šimtui kilometrų, sukiojantis vien po miestą teks užsipilti ir dar daugiau.

Reklama: pirtis klaipedoje