«

»

Lap 20

Automobilių nuoma

Automobilių nuoma internetu – puikus sprendimas tiems, kuriems automobilio reikia tik kartais. Užsakymas internetu taip pat leidžia sutaupyti. Vilniuje bei kituose didžiuosiuose miestuose veikia kelios automobilių nuomos įmonės, visų jų pasiūlymas konkrečioms dienoms galite rasti į paieškos laukus suvedę reikiamą informaciją – gausite visų įmonių pasiūlymus, kuriuos galėsite rinktis pagal kainą, automobilį bei kitus kriterijus.

 

Kodėl internetu?

Automobiliu nuoma internetu turi ne vieną privalumą. Visų pirmą, rezervuojant automobilį internetu dažniausiai gausite mažiausią kainos pasiūlymą. Antra, sėdėdami prie kompiuterio turite galimybę palyginti skirtingų įmonių pasiūlymus, išsirinkti geriausiai atitinkančią jūsų sąlygas. Taip pat neskubėdami išsirinksite ir geriausią kainą, o štai atvykus tiesiai į nuomos punktą galima ir permokėti.

Automobilio rezervacija internetu gerai ir tuo, jog nereikia mokėti iš anksto, tačiau reikia turėti kreditinę kortelę. Rezervacijos atšaukimas daugeliu atveju taip pat nieko nekainuoja.

 

Sąlygos ir draudimai

Dauguma automobilių nuomos įmonių siūlo du pagrindinius draudimo paketus – standartinį, kuris yra privalomas ir įskaičiuotas, bei papildomą, kuris draudžia automobilį praktiškai nuo visko.

Į standartinį draudimo paketą dažniausiai įeina:

 • draudimas auto įvykio metu iki nustatytos sumos, paprastai siekiančios apie 1000 eurų;
 • draudimas automobilio vagystės atveju, apribojantis jūsų atsakomybę vėlgi iki maždaug 1000- 200 eurų.

Į standartinį draudimo paketą neįeina:

 • langų stiklų, veidrodėlių, ratų, padangų, ratlankių, automobilio dugo, stogo ir spynelės pažeidimai, už kuriuos tektų susimokėti grąžinant automobilį;
 • paprastai apmokestinami raktelių pakeitimo ir pagalbos kelyje raktelių užrakinimo automobilyje ar gedimo kelyje atvejai;
 • galimi nuskaičiavimai ir dėl automobilio prastovų, jei dėl jūsų kaltės tenka jį remontuoti, vadinamoji “imobilizacija”.

Visos automobilių nuomos įmonės siūlo ir pilną draudimą, kainuojanti maždaug 30 – 40 eurų už dieną (nuomojantis ilgesniam laikui, kaina ženkliai krenta), į kurį įeina jau beveik bet kokia netyčinė automobiliui padaryta žala ir kitkas:

 • langų stiklų, veidrodėlių, ratų, padangų, ratlankių, automobilio dugo, stogo ir spynelės pažeidimai;
 • nėra imobilizacijos (prastovų) nuskaičiavimų;
 • taksi ir automobilio tempimo išlaidos automobilio gedimo ar auto įvykio atvejais;
 • nuskaičiavimus tiesiogiai susijusius su užrakintais rakteliais automobilyje ar jų pametimo atvejais;
 • nuskaičiavimus automobilio vagysės atveju pagal draudimo nuo vagystės taisykles;
 • administracinius mokesčius susijusius su aukščiau paminėtais atvejais.

Į pilno draudimo suma vis tik neįeina keli dalykai:

 • bet kokį servisą neautorizuotą automobilių nuomos kompanijos, įskaitant taisymą ir pagalbą kelyje;
 • valymo išlaidas ar žalą automobilio salonui (išskyrus auto įvykio atvejį);
 • vaikiškų kėdučių, GPS navigacinės įrangos ar kitos papildomos įrangos praradimą ar žalos jai atvejus.

Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo gana painu, tačiau išsinuomojus automobilį vieną kartą, kitą kartą viskas atrodo gerokai paprasčiau. Bet kokiu atveju, nereikia patingėti įsigilinti į nuomos sąlygas, taip išvengsite bet kokiu netikėtumu. O ar draustis papildomai, ar ne – kiekvieno asmeninis reikalas. Pripažinkime, jog kėbulo ar veidrodėlio subraižymas – tikrai retas atvejis, tačiau jei jau taip atsitiktų, papildomos išlaidos nebūtų malonios. Tokiais atvejais papildomas draudimas dažniausiai ir pasiteisina.

 

Automobilių nuomos kainos

Kiek gi kainuoja išsinuomoti automobilį Lietuvoje?

Didžiuosiuose miestuose, Vilniuje ar Kauna, nedidelio miesto automobilio nuoma parai kainuoja nuo maždaug 20 eurų. Sezono įkarštyje, vasaros viduryje, kainos šiek tiek pakyla, tuo tarpu žiemą galima gauti ir dar pigiau. Jei nuomositės ilgesniam laikui, sulauksite tikrai ženklių nuolaidų. Nuomojantis maždaug keturioms dienoms, pigiausių automobilių kaina krenta iki maždaug 15 eurų už dieną, taip pat krenta ir pilno draudimo paketo kaina, iki maždaug 10-15 eurų už dieną.