«

»

Lap 17

Kaip pasirinkti kompiuterį mokslams

TinklasKompiuterių įvairovė yra tokia didžiulė, kad net rankos nusvyra, kai pagaliau tenka vieną jų išsirinkti kasdieniam naudojimui. Kuo seniau jums teko pirkti kompiuterį, tuo sudėtingiau gali būti išsirinkti naująjį. Ar vis dar atsimenate, kas yra pagrindinė plokštė, tinklo plokštės, procesorius ir kietasis diskas? Jei ne, pasižiūrėkite, kas yra šie dalykai ir kokie jų skirtumai: https://www.b-a.eu/c2143/Tinklo-plokstes. Jei taip, išsirinkti bus lengviau, tačiau kompiuteriai per daugelį metų labai pažengė ir jūsų žinios jau gali būti pasenusios, todėl nurodysime, kokį kompiuterį reiktų rinktis specialiai mokslams. Aptarsime tiek kompiuterius, skirtus mokymuisi mokykloje, tiek ir tuos, kuriais verta naudotis ir studijuojant universitete, kuomet gali prireikti ir galingesnio aparato. Taigi, pradėkime.

                  Paprastai, mokantis mokykloje, iš kompiuterio daug nereikalaujama. Juo reikia paruošti įvairius teksto failus, nubraižyti kelis grafikus, padaryti pristatymams skaidres. Šie procesai nereikalauja daug kompiuterio resursų, taigi ir galingo kompiuterio. Todėl renkantis kompiuterį mokslams, galima ir pataupyti. Jums turėtų užtekti i3 procesoriau, 4 GB RAM atminties, paprasto kietojo disko. Kadangi nebus atlikinėjamos sudėtingos užduotys, tai ir kompiuterio galia nedaug turi reikšmės. Geriau atkreipti dėmesį į kitus kompiuterio priedus, kaip spausdintuvas ar skeneris. Šių prietaisų irgi gali prireikti mokantis mokykloje ir ruošiant namų darbus, įvairius projektus.

                  Nors kompiuteris mokslams neprivalo būti galingas, tačiau nemažai šių dienų vaikų mėgsta kompiuterį naudoti ir žaidimams. O čia jau reikia gero, galingo kompiuterio, nes šiuolaikiniai žaidimai iš kompiuterių reikalauja daug galios. Pradedant procesoriumi ir baigiant vaizdo plokšte… Tuomet savo atžalai turėsite nupirkti tikrai ne vieną pigiausių kompiuterių. Na o jei jam kompiuteriniai žaidimai nė motais, tuomet jums labai pasisekė ir galite sutaupyti ne vieną šimtą eurų.

                  Studijuojant universitete, gali užtekti ir tokios paties kompiuterio kaip mokykloje. Išskyrus kai kuriuos išimtinius atvejus, kuomet studijuojami dalykai reikalauja darbo su galingomis kompiuterinėmis programomis. Paprastai daug kompiuterio resursų reikalauja vaizdo redagavimo programos. Tai gali būti žemėlapių kūrimo programa ArcGis, taip pat įvairios video redagavimo programos, brėžinių maketavimo programinė įranga. Dažniausiai prie tokių programų aprašų yra surašyta, kokie minimalūs reikalavimai taikomi norint dirbti viena iš šių programų. Tačiau nepirkite kompiuterio, kuris vos patenkina minimalius reikalavimus, nes darbas bus kančia. Teks ilgai laukti, kol kompiuteris skaičiuos, apdoros informaciją, o visi norime, kad viskas vyktų kuo greičiau ir nestrigtų. Todėl verta investuoti šiek tiek daugiau ir paskui ilgiau džiaugtis turimu kompiuteriu.

                  Taip pat pagalvokite, ko dar jums gali prireikti, naudojantis naujuoju kompiuteriu. Gal tai tinklo plokštė, gal spausdintuvas, geresnė vaizdo plokštė, muzikos klausymosi įranga ar kiti prietaisai? Pagalvokite, ar jums nereikia greitesnio ar talpesnio kietojo disko. Galbūt prie nešiojamo kompiuterio reikalingas ir atskiras didelis monitorius, prie kurio daug patogiau bus dirbti su nuotraukomis ar vaizdo įrašais? Apgalvokite, ko jums gali prireikti ir paskaičiuokite, kiek tai gali kainuoti. O tuomet jau galite eiti į parduotuvę ir rinktis konkrečius modelius.